- multimedialny podręcznik


Francuski123 jest jedynym w pełni interaktywnym i multimedialnym podręcznikiem internetowym do nauki języka francuskiego. Został dostosowany do różnych poziomów umiejętności kursantów. Stąd podział na cztery poziomy zaawansowania. Wszystkie przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży, którzy nie osiągnęli jeszcze poziomu płynnej komunikacji w tym języku lub chcą go poprawić.

 

Międzynarodowy język


Językiem francuskim jako ojczystym posługuje się około 80 mln ludzi. Dla 201 mln jest to język główny, dla 72 mln język codzienny. Znają go doskonale mieszkańcy Kanady, RPA i oczywiście byłych kolonii francuskich. Do końca XX wieku, był drugim, po angielskim, najczęściej nauczanym językiem obcym. Znajomość francuskiego, aż do 1970 roku, była postrzegana jako obowiązkowa dla osób o lepszym wykształceniu. Był to język popularny w Europie, również w Polsce. Po francusku pisał Jan Potocki, autor "Rękopisu znalezionego w Saragossie".

Akademia Francuska od lat czuwa nad czystością języka. Pilnuje, by amerykanizmy nie wyparły ojczystego nazewnictwa. Dlatego np. w Paryżu u nie usłyszmy "computer", ale... "ordinateur". 

Z nami zyskujesz!
Dzięki:


  • Zdobywasz wszystkie umiejętności językowe: uczysz się słownictwa, rozumienia ze słuchu, pisania, gramatyki, a nawet wymowy!
  • Dobrze się bawisz! Zapewniają ci to multimedialne elementy kursu: gry, filmy HD, piosenki oraz fotolekcje.
  • Pracujesz z native speakerami, co oznacza, że będziesz mówić z doskonałym akcentem.
  • Pracujesz indywidualnie - sam narzucasz sobie tempo nauki i monitorujesz swoje postępy.
  • Uczysz się kiedy i gdzie chcesz. Wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Nauczymy Cię myśleć po francuskuCałość kursu została przygotowana w oparciu o metodę “123” opracowaną przez międzynarodowy zespół specjalistów: doświadczonych metodyków oraz native speakerów. Polega ona na kreowaniu sytuacji komunikacyjnych, w których użytkownik uczy się w najbardziej naturalny sposób mówić i myśleć po francusku.

Francuski123 oferuje niepowtarzalny, interaktywny moduł sprawdzania wymowy. Użytkownik kursu ma możliwość samodzielnego weryfikowania poprawności wypowiadanych słów i zdań za pomocą algorytmu sprawdzania mowy. Do obsługi systemu wystarczy mikrofon i słuchawki.

4 poziomy, 320 godzin nauki
i 450 ćwiczeń


Kurs Francuski123 składa się z czterech poziomów nauczania skierowanych do użytkowników na różnych etapach nauki: od początkującego do komunikatywnego. Każdy z poziomów zawiera 22 lekcje, które składają się z licznych, różnorodnych form ćwiczeń multimedialnych np. dialogów, filmów, fotolekcji czy piosenek. W sumie kurs zawiera ponad 450 interaktywnych ćwiczeń, co daje 320 godzin nauki! System weryfikuje poprawne wykonanie zadań. Dzięki ich rozwiązaniu nauczysz się gramatyki, słówek, rozumienia ze słuchu, pisania, a nawet wymowy.

 

Czego potrzebujesz, aby korzystać z kursu?


  • dostępu do internetu
  • słuchawek
  • mikrofonu
  • motywacji do nauki

Postęp ucznia nagrodzony certyfikatem


Dodatkowo, Francuski123 pozwala Ci na bieżąco monitorować Twoje postępy,
a w przypadku poprawnego wykonania przynajmniej 80% materiału otrzymasz certyfikat osiągnięcia danego poziomu języka, zgodnie ze skalą Rady Europy.